تفاوت یک Back-End کار با Front-End کار در چیست ؟

تفاوت یک Back-End کار با Front-End کار در چیست ؟

Back-End و Front-End دقیقا چی هست ؟ مطمئنانه در حال حاضر که الان اینجا هستید با این سوال مواجه شدید که تفاوت یک Back End کار با Front End کار ئر چی هست ؟ خوب میخوام سوال شما رو با یه مثالی که خودم با دیدنش قانع شدم جواب بدم . فرض کنید در یک نرم افزار […]

تفاوت یک Back-End کار با Front-End کار در چیست ؟

Back-End و Front-End دقیقا چی هست ؟

مطمئنانه در حال حاضر که الان اینجا هستید با این سوال مواجه شدید که تفاوت یک Back End کار با Front End کار ئر چی هست ؟

خوب میخوام سوال شما رو با یه مثالی که خودم با دیدنش قانع شدم جواب بدم .

فرض کنید در یک نرم افزار ما میخوایم با زدن یک دکمه به یه سری اطلاعات برسیم مثلا دکمه ای که مارو به یک سری اطلاعات محصولات یا اطلاعات یک کتاب یا حتی بلیط های یه مسافرت خانوادگی باشه . اما چیزی که مد نظر من هست به شما بگم این دکمه یا اتفاقی که قرار با زدن این دکمه بیفته هست .

Back-End کار ها و Front-End کار ها دقیقا چه میکنند ؟

خوب از مثالمون دور نشیم ببنید با زدن این دکمه

یک Front-End کار : تمرکز و کارش سمت چیزی هستش که مخاطب توی صفحه گوشی یا کامپیوتر میبینه یه چیزی مثل ظاهر و چیدمانن صفحه پس به طور خلاصه کار یک Front-End کار طراحی هست ایشون هم برنامه نویسی میکونه بیشتر سمت UI سایت کارشون هست .

یک Back-End کار : تمرکز و کارش بیشتر اتفاقاتی هستش که با زدن دکمه قراره بیوفته یعنی ایشون قراره اون اطلاعاتی که ما میخوایم ببینیم رو بره از توی دیتابیس بخونه و برای ما ارسال کنه که ما اونارو بگیریم و حالا به عنوان یه طراحی جوری که به نظرمون بهتره به مخاطب نمایش بدیم .

البته بازم میگم الان دیگه اون دوره گذشت که یه طراح فقط المان ها رو میچینه و میشه یه Front-End کار چون در حال حاضر در هر دو سمت برنامه نویسی نیازه و باید هر دو به برنامه نویسی تسلط کامل داشته باشن . اما Back-End کار مسلما بیشتر با کد درگیر هستش .

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *