زبان برنامه نویسی پایتون چیست ؟

زبان برنامه نویسی پایتون چیست ؟

زبان برنامه نویسی پایتون ، یک زبان سطح بالا است . که یاد گرفتن آن به گفته منابع آن بسیار آسان است . پایتون در عین حال که دارای ساختار سطح بالا و پیچیده میباشد بسیار کاربردی و کار کردن با آن  ساده و آسان میباشد . زیبایی و جذابیت سینتسک پایتون و همچنین پویایی […]

زبان برنامه نویسی پایتون چیست ؟

زبان برنامه نویسی پایتون ، یک زبان سطح بالا است . که یاد گرفتن آن به گفته منابع آن بسیار آسان است . پایتون در عین حال که دارای ساختار سطح بالا و پیچیده میباشد بسیار کاربردی و کار کردن با آن  ساده و آسان میباشد . زیبایی و جذابیت سینتسک پایتون و همچنین پویایی تایپ در آن باعث شده تا این زبان به یک زبان ایده عال در برنامه نویسی و توسعه سریع نرم افزار تبدیل شود .

قابل توجه شما دوستان عزیز که تمام مفسر ها و کتابخانه این زبان به صورت رایگان در اختیار مخاطبان و استفاده کنندگان در سایت مرجع این زبان قرار گرفته است .

این زبان یک زبان مفسری  ( Interpreter ) است . یعنی دستورات توسط مفسر اختصاصی در هر سیستم عاملی به صورت خط به خط خوانده ترجمه و اجرا میشود . ( یعنی نوع سیستم عامل محدودیتی در اجرای دستورات ندارد و تنها به مفسر نیاز است )

مفسر پایتون به صورت ساده و آسان توسط زبان های C , C++ در حال گسترش و توسعه است . همچنین این زبان بسیار مناسب برای توسعه برنامه ها میباشد .

همچنین اسن زبان یک زبان برنامه نویسی سنستیو است . یعنی حساس به کوچک و بزرگ بودن حروف Case Sensitive

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *